Blog

Meeldetuletus: Nõmme elanikel on vaja sõlmida uus prügiveoleping

Muhu vallas jätkab jäätmevedu Ragn-Sells, kuid veerandi võrra kõrgemate hindadega, asutused ja ettevõtted peavad soetama lisakonteineri paberi ja papi jaoks.

Loe lähemalt: saartehaal.postimees.ee/6867701/jaatmevedu-laheb-kallimaks-ka-muhus

Meeldetuletus: Nõmme elanikel on vaja sõlmida uus prügiveoleping

Meeldetuletus: Nõmme elanikel on vaja sõlmida uus prügiveoleping.
Nõmme linnaosavalitsus tuletab elanikele meelde, et on vaja sõlmida uus jäätmeveoleping, seda isegi juhul kui soovitakse sama vedajaga jätkata.
Loe lähemalt: https://www.postimees.ee/6459940/meeldetuletus-nomme-elanikel-on-vaja-solmida-uus-prugiveoleping

MAARAHVAS MATTUB SODI ALLA: prügiveokid jäävad lumme kinni

„Sõiduautod vurasid lumisel kruusateel Kõõru külla vabalt, aga võimsam prügiauto sõitis vaid tee otsa, tegi seal foto ja pööras ümber. Juht „teadis“, et tugev kruusatee on pehme või libe ja jättis inimesed veel kolmeks kuuks, ehk siis märtsini, prügi koguma,“ on Setomaa vallas Obinitsa kandis elav mees vihane.
Prügiautode, kooli- ja liinibusside läbipääsetavus pole kaugeltki ühe omavalitsuse probleem. Küll aga kerkib üles küsimus, kas tuleb leppida sellega, et elame põhjamaal või annab iga-aastase olukorra leevendamiseks midagi ka teha. 
www.ohtuleht.ee/918813/maarahvas-mattub-sodi-alla-prugiveokid-jaavad-lumme-kinni

Kas plaanitav põletamismaks ajab eestlased lõpuks prügi sorteerima?

Eestis on olmejäätmete sortimine olnud kohustuslik juba ligi kümme aastat, kuid see pole loodetult käima läinud. Muudatus ongi mõeldud selleks, et elanikud oma harjumusi muudaksid, ning hinnatõus hakkab puudutama eelkõige neid, kes jäätmeid ei sordi. <br> <br>„Olmejäätmete sortimisega on Eestis probleeme ning see teema ei ole ka kuhugi kadumas, ehk et maailma üldine suundumus on siiski sinnapoole, et jäätmeid tuleb aina rohkem sortida ning materjalid ringlusesse võtta,“ tõdes keskkonnaministeeriumi asekantsler Ado Lõhmus. 
https://www.ohtuleht.ee/838971/kas-plaanitav-poletamismaks-ajab-eestlased-lopuks-prugi-sorteerima